Rekuperace

rekuperace

Čistý vzduch ve vnitřních prostorech, kde trávíme více než 70 % svého času, je nezbytný pro naše zdraví. Dodáváme a instalujeme komfortní větrací systémy Zehnder Comfosystems, které zajistí rovnoměrnou výměnu znečištěného vzduchu za nový čerstvý vzduch. Realizujeme také unikátní řešení rekuperace tepla s entalpií.

Rekuperace tepla

Větrací jednotky jsou vybaveny výměníky tepla, které předávají čerstvému vzduchu tepelnou energii ze spotřebovaného odváděného vzduchu. Účinnost zpětného získávání tepla u námi dodávaných větracích jednotek je až 95 %. Což představuje úsporu 50 % energie.

Rekuperace vlhkosti

Pomocí entalpického výměníku optimalizujeme vlhkost vzduchu v budově. Zejména v zimním období, tak dokážeme předcházet příliš suchému vzduchu v místnostech. Vodní pára z vlhkého odváděného vzduchu je nasávána membránou a získaná vlhkost a teplo jsou předány čerstvému přiváděnému vzduchu.

Čistý vzduch v místnosti? Změřte si CO2 

Jsme vybaveni přístroji, které Vám zdarma zapůjčíme. A Vy si můžete doma změřit, zda vzduch ve Vaší domácnosti odpovídá limitům a má ty správné hodnoty pro zdravé bydlení a spánek. Není to nic složitého. Stačí, když zapůjčený přístroj postavíte u Vás doma. Po naměření hodnot přístroj vrátíte zase k nám, kde s pomocí počítače vyhodnotíme získaná data a doporučíme Vám vhodné řešení. Vyšší výskyt CO2 ve vzduchu totiž může způsobovat závratě, problémy s dýcháním nebo ospalost.

Následující graf porovnává kvalitu vzduchu s rekuperací a bez rekuperace

Rekuperace vzduchuPro realizaci nás kontaktujte na telefonním čísle 606 548 745